Biżuteria nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wilgoci, kurzu, detergentów czy perfum. Zabezpieczysz ją przed tymi czynnikami specjalna szkatułką lub opakowaniem jagg. Ważne jest, aby pojedyncze elementy biżuterii nie stykały się ze sobą ponieważ mogą się łatwo zarysować. Zawsze zdejmuj biżuterię przed kąpielą, wizytą u kosmetyczki czy na siłowni. Pamiętaj, aby używać perfum czy kosmetyków przed założeniem biżuterii.
Złocenie
Nasza biżuteria jest złocona 24 karatowym złotem o grubości 0,50 do 1,00 mikrona (w zależności od produktu). Złocenie powinno utrzymywać się w stanie nienaruszonym do 6 miesięcy od daty zakupu. Przecieranie się - mimo odpowiedniego użytkowania - jest całkowicie naturalnym, nieuniknionym procesem. Nie da się jednoznacznie stwierdzić jak szybko ten proces zajdzie. Wpływ na to mają przede wszystkim - częstotliwość użytkowania biżuterii, jak i kontakt ze skórą, potem, kremami, wodą i perfumami a także ruchomość elementów powodująca tarcie.
Ciemnienie
Srebro podlega reakcjom chemicznym, które mogą powodować jego ciemnienie. Jest to zupełnie naturalne i odwracalne zjawisko. Tego typu nalot jest charakterystyczny nie tylko dla biżuterii, ale wszystkich przedmiotów wykonanych ze srebra. Jego przyczyną są przede wszystkim związki siarki znajdujące się w powietrzu czy na naszej skórze, a także wilgoć i chemikalia. Nalot również pojawia się, kiedy biżuteria długo nie jest używana.
Aby zapobiegać ciemnieniu, srebrną i pozłacaną biżuterię umieść w szkatułce wraz z pochłaniaczem wilgoci (użyj saszetek z kuleczkami, które są dodawane np. do pudełek na buty, czy leków). Nie pozostawiaj biżuterii w łazience, szczególnie w okolicy umywalki. Powstałego nalotu pozbędziesz się wycierając biżuterię dedykowaną do tego ściereczką.
Złoto
Biżuterię ze złota myj przy pomocy delikatnego płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Czyszcząc złoto, pamiętaj, że jest to bardzo miękki metal, który łatwo można zarysować.