Wersje językowe
DBAJ O JAGG. 1

Biżuteria nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wilgoci, kurzu ani detergentów czy alkoholu. Zabezpieczysz ją przed tymi czynnikami specjalna szkatułką lub oryginalnym opakowaniem jagg. Ważne jest również, aby pojedyncze elementy biżuterii nie stykały się ze sobą. Inaczej łatwo mogą się zarysować. 

Biżuterii złoconej nie myj wodą, tylko delikatnie poleruj dedykowaną ściereczką. Pamiętaj, że częste intensywne pocieranie może przyspieszyć ścieranie się złocenia. 

Aby zachować połysk złotej biżuterii, regularnie czyść ją wodą z płynem do naczyń. Czyszcząc złoto, pamiętaj, że jest to bardzo miękki metal, który łatwo można zarysować. 

Biżuterię z kamieniami szlachetnymi myj przy pomocy spray'u do mycia szyb lub płynu do mycia naczyń.


Złocenie biżuterii to proces pokrycia srebra warstwą 24 karatowego złota. Ścieranie się - mimo odpowiedniego użytkowania - jest całkowicie naturalnym i nieuniknionym procesem. Nie da się jednoznacznie stwierdzić jak szybko ten proces zajdzie. Wpływ na to mają: kontakt ze skórą, potem, kremami, wodą i perfumami. 
Oferujemy odpłatną usługę ponownego złocenia naszej biżuterii, jeśli interesuje Cię taka usługa wyślij wiadomość na help@jagg.pl.


Srebro podlega reakcjom chemicznym, które mogą powodować jego ciemnienie. Jest to zupełnie naturalne i odwracalne zjawisko. Tego typu nalot jest charakterystyczny nie tylko dla biżuterii, ale wszystkich przedmiotów wykonanych ze srebra np. cukiernic czy sztućców. Jego przyczyną są przede wszystkim związki siarki znajdujące się w powietrzu czy na naszej skórze, a także wilgoć i chemikalia. Co ciekawe, nalot szybciej pojawia się, kiedy biżuteria długo nie jest używana.

Aby zapobiegać ciemnieniu, srebrną i pozłacaną biżuterię umieść w szkatułce wraz z pochłaniaczem wilgoci (użyj saszetek z kuleczkami, które są dodawane np. do pudełek na buty, czy leków). Nie pozostawiaj biżuterii w łazience, szczególnie w okolicy umywalki, gdzie łatwo o kontakt z wodą i detergentami. Pamiętaj, aby używać perfum czy kosmetyków przed założeniem biżuterii. Powstałego nalotu pozbędziesz się wycierając biżuterię dedykowaną do tego ściereczką. Jest ona nasączona specjalnymi środkami chemicznymi. Kilka delikatnych ruchów i biżuteria wygląda jak nowa!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium