Wersje językowe
ZŁOTY WIEK - BIŻUTERIA WIKTORIAŃSKA W ZARYSIE
Złoty wiek - biżuteria wiktoriańska w zarysie

Epoką wiktoriańską nazywamy okres 64 lat, w których Wielką Brytanią rządziła królowa Wiktoria Hanowerska (1837-1901). Była jedną z najdłużej panujących monarchiń w historii i przyczyniła się do niezwykłego rozwoju swojego państwa.

czytaj całość »
MIŁOŚĆ I BIŻUTERIA
MIŁOŚĆ I BIŻUTERIA

Dziś chcemy przybliżyć Wam ikoniczne prezenty biżuteryjne, których kunsztem się zachwycamy. Pragniemy podkreślić, iż skupiamy się na biżuterii, a nie relacji pomiędzy jej użytkownikami, które - w odróżnieniu od biżuterii - nie zawsze były wieczne. 

czytaj całość »
HISTORIA PIERŚCIONKA ZARĘCZYNOWEGO. CZĘŚĆ II
Historia pierścionka zaręczynowego. Część II

W czasach elżbietańskich w Anglii, ale też w Niemczech, Francji i Irlandii częstym wyborem pierścionka zaręczynowego był "gimmel ring". Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "gemmelus", co można tłumaczyć jako "bliźniak". 

czytaj całość »
HISTORIA DEWIZKI.
Historia dewizki.

„Dewizka” to zdrobnienie od "dewizy", czyli pierwotnie hasła widniejącego na szlacheckim herbie lub - jeśli brać pod uwagę etymologię francuską - od słowa "dévise" - oznaczającego nie sam napis, ale całe godło lub herb.

czytaj całość »
O DIAMENTACH
O DIAMENTACH

Diament i brylant to ten sam naturalnie występujący w ziemi minerał. Brylantem nazywamy oszlifowany diament w formie okrągłej z pełnym szlifem brylantowym.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium