DBAJ O JAGG.

Biżuteria nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wilgoci, kurzu ani detergentów czy alkoholu. Zabezpieczy ją przed tymi czynnikami specjalna szkatułka lub oryginalne opakowanie jagg. 

Biżuterię złoconą koniecznie zdejmuj do kąpieli, mycia rąk czy prac domowych, a zakładaj po użyciu perfum czy kremów. Przestrzegając tych prostych zasad znacznie przedłużysz jej piękno. Jeśli pociemnieje, z pomocą przyjdzie specjalna ściereczka do czyszczenia biżuterii, w najgorszym wypadku ponowne pozłocenie. Czyszczenie na mokro niestety spowoduje wyłącznie starcie pozłocenia… Pomimo korzystania z biżuterii zgodnie z jej przeznaczeniem, z czasem następuje naturalne zużycie.

Przyczyną ciemnienia srebra jest jego reakcja na m.in. związki siarki, wilgoć i chemikalia. Jest to zupełnie naturalne zjawisko. Aby tego uniknąć umieść w szkatułce na biżuterię pochłaniacz wilgoci (użyj saszetek z kuleczkami, które są dodawane do pudelek na buty, czy leków). Nie pozostawiaj srebrnej biżuterii w łazience, szczególnie w okolicy umywalki, gdzie łatwo o kontakt z wodą i detergentami. Pamiętaj, aby nie używać perfum, czy kremów bezpośrednio na biżuterię, spowoduje to jej szybkie ciemnienie. Jeśli mimo przestrzegania powyższych zasad Twoja biżuteria wymaga odświeżenia, delikatnie wyczyść ją ściereczką do czyszczenia biż¨terii srebrnej i złocone. TUTAJ możesz kupić polecaną przez nas ściereczkę.


Najlepszym sposobem na odświeżenie złotej biżuterii jest użycie myjki ultradźwiękowej lub specjalnej ściereczki. Ściereczka jest nasączona specyfikiem który w delikatny sposób czyści biżuterię.
Jeśli chodzi o kamienie szlachetne oprawione w złoto, najlepszym domowym sposobem jest spray do mycia szyb lub płyn do mycia naczyń. 
Czyszcząc złoto, pamiętaj, że jest to bardzo miękki metal, który łatwo można zarysować. Diament może zarysować diament, nie mówiąc o innych kamieniach szlachetnych, czy szafirowych szkiełkach od zegarków. Pamiętajmy o tym przechowując biżuterię, szczególnie wyjeżdżając w podróż. Wrzucając wszystko do jednego woreczka możemy się liczyć ze stratami, dlatego warto się zaopatrzyć w podróżne etui na biżuterię, które znajdziesz TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl