Wersje językowe

SZLIF SZMARAGDOWY No. 02

Wysyłka w: 7-14 dni roboczych
Cena: 8 000,00 zł 8000.00
ilość szt.

towar niedostępny

DODAJ DO LISTY
* - Pole wymagane

Opis

Ręcznie wykonywany pierścionek z diamentem w szlifie szmaragdowym oprawionym w 14 karatowe złoto. 


Ten model pierścionka jest wykonywany na zamówienie.

 

Produkty powiązane

SZLIF SZMARAGDOWY No. 01
SZLIF SZMARAGDOWY No. 01
Cena: 8 000,00 zł
SZLIF OWALNY
SZLIF OWALNY
Cena: 7 300,00 zł
SZLIF BRYLANTOWY
SZLIF BRYLANTOWY
Cena: 6 500,00 zł
SZLIF BAGIETOWY
SZLIF BAGIETOWY
Cena: 3 300,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Dostawa i zwroty

Dostawy

Dostawy realizujemy na terenie Polski za pośrednictwem firmy Fedex i paczkomatów InPost oraz na terenie krajów strefy Schengen za pośrednictwem firm kurierskich. 
Polska: przesyłki dostarczane są w przeciągu 1-2 dni roboczych.  
Europa: przesyłki dostarczane są w przeciągu ok. 6 dni roboczych.


Zwroty

Ten produkt nie podlega zwrotom. Biżuteria wykonywana na zamówienie oraz indywidualnie dopasowywane produkty nie podlegają zwrotom ani wymianie.

 

Użytkowanie

Biżuteria nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wilgoci, kurzu, detergentów czy perfum. Zabezpieczysz ją przed tymi czynnikami specjalna szkatułką lub opakowaniem jagg. Ważne jest, aby pojedyncze elementy biżuterii nie stykały się ze sobą ponieważ mogą się łatwo zarysować. Zawsze zdejmuj biżuterię przed kąpielą, wizytą u kosmetyczki czy na siłowni.

Złotą biżuterię myj przy pomocy delikatnego płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Czyszcząc złoto, pamiętaj, że jest to bardzo miękki metal, który łatwo można zarysować.

 

Szczegóły

Ten model pierścionka jest wykonywany na zamówienie.
Kamień posiada międzynarodowy certyfikat GIA

Parametry kamienia (masa, kolor, czystość): wybierz z dostępnych
Szerokość obrączki: 1 mm

Jeśli interesuje Cię oprawa w kolorze  białego złota lub kamień o masie większej, niż dostępne wyślj wiadomość na help@jagg.pl.

Na zdjęciach przedstawione są pierścionki z diamentem o masie 0,50 ct. Wygląd każdego pierścionka zależny jest od wielkości kamienia.

Tabela rozmiarów.

Details

The stone holds an international GIA certificate.

Stone parameters (weight, colour, clarity): choose from available
Band width: 1 mm

This ring model is made to order.

If you are interested in a white gold setting or a stone with a greater weight than available send an email at help@jagg.pl.

The pictures present ring with 0,50 ct diamond. The appearance of each ring depends on the dimensions of the stone.

Size chart.
Detailed information about diamonds


Care

The jewelry should not be exposed to direct sunlight, humidity, dust as well as detergents or alcohol. You can protect it against these factors with a special casket or original jagg. packaging. It is also important that individual pieces of jewelry do not come into contact with each other. Otherwise they can easily become scratched. Always take off your jewelry before taking a bath, visiting a beautician or going to the gym.

Gold jewelry with precious stones regularly clean with water and dishwashing liquid. When cleaning gold remember that it is a very soft metal which can be easily scratched.

Shipping & returns

Delivery

Deliveries are carried out in Poland by courier companies and InPost parcel machines and in EU member countries by courier companies. 
Poland: Shipments are delivered within 1-2 working days.  
Europe: Shipments are delivered within approximately 6 working days.


Returns

Made to order jewelry and individually fitted products are not subject to returns or exchanges.

 

+

Czym jest zasada 4C?

4C to po prostu skrót od angielskich nazw czterech najważniejszych parametrów, które decydują o wartości danego kamienia. Są to carat, color, clarity i cut, czyli: karat, barwa, czystość i szlif.

Karat:
"Masę kamieni szlachetnych, w tym także diamentów, określa się w karatach metrycznych (ct). Jeden karat został zdefiniowany jako 200mg, czyli 0,2grama. Masę diamentu podaje się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Ma ona istotny wpływ na wartość kamienia."

Barwa:
"Diamenty o barwach typowych, które oceniane są w skali od D do Z, najrzadsze i najbardziej cenione są kamienie o barwie D, czyli całkowicie bezbarwne. Skala określająca stopień bezbarwności diamentów została ustalona przez GIA i jest powszechnie stosowana. Różnice w typowych barwach diamentów są bardzo subtelne, dlatego stopień bezbarwności określa się w specjalnych warunkach oświetleniowych oraz porównując do wzorców."

Czystość:
"Diamenty na ogół mają znamiona wewnętrzne (nazywane inkluzjami), jak również znamiona zewnętrzne (zwane skazami), które czynią każdy kamień wyjątkowym i niepowtarzalnym. Znamiona diamentów o czystości P1, P2, P3 rzeczoznawca dostrzeże bez lupy, natomiast znamiona kamieni o czystości SI, VS lub VVS – dopiero przy użyciu specjalistycznej lupy o dziesięciokrotnym powiększeniu. Do najrzadszych należą diamenty o czystości LC, których inkluzje nie są dostrzegalne nawet przy zastosowaniu lupy. O tym, do jakiej klasy czystości diament zostanie przypisany, decyduje m.in. liczba inkluzji i skaz, ich rozmieszczenie, wielkość, łatwość dostrzegania oraz ich wpływ na brylancję.

Szlif:
"Tylko dzięki właściwemu oszlifowaniu diamentu można dostrzec jego wspaniałą brylancję. To zjawisko powstaje w wyniku całkowitego wewnętrznego odbicia i rozszczepienia promieni świetlnych, jak również odbicia światła od zewnętrznych powierzchni (faset). Podczas oceny szlifu dokładnej analizie podlegają kształt, proporcje oraz wykończenie szlifu. Ocenia się je w skali: bardzo dobre, dobre, średnie i słabe. Tylko wyjątkowo starannie wykonany szlif może sprawić, by światło przenikające przez diament uwalniało jego wewnętrzny ogień. Wśród kamieni można wyróżnić kamienie o szlifie brylantowym okrągłym, czyli brylanty, oraz o kształtach fantazyjnych, takich jak: schodkowy, owal, markiza, gruszka, serce."

Więcej informacji

Sklep internetowy Shoper Premium